Навчання студентів-кібернетиків у Східно-Баварському технічному університеті Амберг-Вайден

Студента 2-го курсу ОП «Економічна кібернетика» Єлизавета Татарин @eelliiizzaaaa протягом весняного семестру 2022-2023 н.р. навчається у Східно-Баварському технічному університеті Амберг-Вайден ( OTH Amberg-Weiden) у місті Вайден у Німеччині в рамках програми DAAD.
Перший місяць навчання, вона вчилася разом із Ткач Каріною @karina_tkach710, студенткою 3 курсу ОП «Економічна кібернетика», яка також була студенткою цієї програми протягом трьох місяців (з 15 січня по 5 квітня).
Вайден-маленьке, але дуже затишне містечко, яке захоплює своєю архітектурою, спокоєм та людьми. На думку дівчат, місто є дуже комфортним для іноземних студентів, адже в будь-яку точку міста можна дійти пішки, більшість резидентів спілкуються англійською, що дуже зручно для тих, хто не володіє німецькою. Також тут є багато парків та вуличок, де можна провести час, захоплюючись красою природи й будівель.
Східно-Баварський університет – молодий, перспективний та інноваційний університет прикладних наук у серці Східної Баварі. Він має кампуси у Амберзі (факультети машинобудування та екологічної інженерії, інформаційних і медіа-технологій) і Вайдені (інститути бізнесу, промислової інженерії та охорони здоров’я), розташованих приблизно в 40 кілометрах один від одного.
У OTH Amber-Weiden навчання проводиться двома мовами – німецькою та англійською. Певні дисципліни викладаються однією мовою, але є предмети, які можна вивчати англійською в літньому семестрі та німецькою протягом зимового, та навпаки. Всі деталі про предмети чітко прописані в каталозі, а саме: мова викладання, ім’я професора, семестр, навички, які будуть набуті протягом вивчення, література, матеріали, які використовує викладач (наприклад, презентації, відео, книги, журнали, наукові роботи тощо), вид екзамену та інша інформація, яка може бути важлива студенту.
Дівчата зазначають, що надзвичайно зручним є самостійне складання розкладу, адже кожен студент має два тижні, щоб обрати те, що він буде вивчати протягом семестру. Тобто, протягом цього часу є можливість відвідувати усі дисципліни, а потім залишити найцікавіші. Для постійних студентів, звичайно, є обов’язкові дисципліни, але студенти за обміном можуть обирати будь-які, навіть з різних факультетів. Тому, Ліза та Каріна, відвідали багато класів та зупинились на таких: Intercultural competence DACH (Міжкультурна компетентність країн DACH регіону: Німеччина, Австрія, Швейцарія), Basic Marketing (Маркетинг), Industrial Property Law (Право промислової власності), International Business Law (Міжнародне бізнес право) Introduction to Management (Менеджмент), Intercultural competence BLR & UKR & PL (Міжкультурна компетентність: Білорусь, Україна, Польща). Якщо говорити про екзамени із зазначених курсів, то це або письмовий екзамен у кінці семестру, або підготовка презентацій та їх представлення, а ще письмові роботи протягом навчання.
Одним із найулюбленіших місць студентів є університетська бібліотека, яка у вільному доступі цілодобово, що є дуже зручно для навчання та підготовки до іспитів.
Окрім високого рівня навчання, Східно-Баварський технічний університет та International Students Club ( Клуб Інтернаціональних Студентів) пропонує безліч активностей протягом навчання, такі як: Інтернаціональне кафе, Buddy program (допомога з будь-якими питаннями), заняття спортом та різні поїздки. Так, перед початком семестру дівчата мали два дні ознайомлення з навчанням та містом, у Амберзі та у Вайдені, які повністю були оплачені (дорога, харчування, активності, наприклад, боулінг). В рамках цих активностей дівчата мали також змогу відвідати місто Пльзень (Чехія). Витрати на дорогу, обід та екскурсію, по одному із закладів вищої освіти, майже повністю фінансувались OTH.
Дівчата пишуть, що дуже приємно, що університет активно підтримує Україну. Навіть на одній парі на парі хлопець з Бангладешу розповідав про гурт «Океан Ельзи» та співав їх пісню…
Ліза та Каріна пишуть: «Ми дуже щасливі, що ЧНУ та кафедра дали нам таку можливість навчатися в цьому університеті, адже це безцінний досвід, який має неймовірний вплив на наш професійний та особистий розвиток…..»