Протягом осіннього семестру 2023-2024 навчального року студентка 3 курсу освітньої програми «Економічна кібернетика», Мирослава Ілюк, перебувала на навчанні в Ґданську за програмою обміну «Еразмус+», поглиблюючи свої знання в галузі економіки та ІТ технологій.
Студентка розповідає: «Програма навчання виявилася дуже цікавою, адже була можливість самостійно обирати предмети відповідно до особистих потреб і вподобань. Я задоволена кожним із вибраних мною курсів. Я вивчала Customer Development, Business Presentation Workshop, ERP system, Small Businesses Management, а ще два особливо цікаві і актуальні курси – Scrum Methodology, який викладала успішний проджект-менеджер ІТ компанії, і Social Research, де ми опрацювали величезну кількість баз даних надзвичайно різноманітних тем».
«Гданський університет вражає своїми розмірами, –додає Мирослава, це ціле студентське містечко зі своєю системою. Економічний факультет цього університету є одним з двох факультетів, що знаходяться за межами основного корпусу, в сусідньому курортному місті Сопоті. За спиною будівлі факультету – ліс, в якому можна зустріти кабанів, лисиць і косуль, а з протилежного боку – холодне Балтійське море, до якого 10 хвилин прогулянки, де побачити можна багато чайок, качок і лебедів, майже ручних, що завжди чекають тебе з частуваннями».
Мирослава виділяє такі ще декілька моментів, що запамʼяталися особливо:
«Бібліотека Гданського університету – вражаючі розміри, стильний дизайн та море літератури (українською також є досить). Одним словом – ідеальне місце для навчання. Щодо транспортного сполучення, то жити в Сопоті, а вчитись в Ґданську чи навпаки, це не проблема, бо з транспортом все налагоджено дуже добре і межі між містами стираються».
«Велика кількість позауніверситетських заходів, – говорить Мирослава, – їх організовують відділ міжнародних зв’язків Еразмус. Це і адаптаційний табір, вікенд в Закопаному, екскурсії містами і вечірки практично кожних вихідних тощо. Всі ці івенти з ровесниками з усіх куточків світу».
«Я робила проект в команді з дівчиною із Зімбабве, ми вчили польську з італійцями і французами, на майстер класі з польських народних танців партнером був студент з Кореї. І таких прикладів багато», – додає студентка.
«Підсумовуючи все, можу сказати, що період мобільності перевершив мої очікування. Я б залюбки повернулася знов до Гданську. І раджу кожному, хто сумнівається, чи брати участь у програмах мобільності, все-таки, ризикнути. Адже це безцінний досвід», – радить Мирослава.
Програма Erasmus+ є надзвичайно корисним досвідом, який відкриває унікальні можливості для отримання нових знань, поглиблення навичок у вибраній галузі, розвитку комунікативних навичок та відкриває можливість познайомитися з іншою країною, культурою та людьми.
Дорогі студенти кафедри, якщо ви маєте бажання випробувати себе у новому середовищі та отримати практичний досвід навчання за кордоном, рекомендуємо Вам приєднатися до програм мобільності.