Erasmus + в Північному Університеті

Студентка 5 курсу кафедри ЕММ Максимчук Крістіна провела весняний семестр за кордоном по програмі академічної мобільності Erasmus+ в Північному університеті (Норвегія, м. Бодо). Норвегія у світових рейтингах знаходиться на першому місці за рівнем життя, індексом людського розвитку, екології та багатьох інших показників. Досвід був колосальний, оскільки навчатись довелось за полярним кругом в умовах полярної ночі, яка поступово трансформувалась в полярний день. Північний університет розташований на самій півночі Норвегії, тому бачити Полярне сяйво буденна справа.
Основними векторами навчання в університеті є бізнес та аквакультура. Тут навчається приблизно 12 тисяч студентів. Даний університет є єдиним університетом Норвегії, який надає можливість отримати ступінь бакалавра англійською мовою, саме тому тут здобувають освіту студенти з усіх куточків світу. Будівля університету – це сучасна споруда, оснащена сучасними техніками. В ній розміщуються сучасна бібліотека, спортивні комплекси (всього за 50 євро в семестр можна відвідати гуртки з будь якого виду спорту), декілька їдалень зі стравами на будь який смак. Споруда розташована за межами міста, біля лісу.
Подача матеріалу на лекціях відбувається виключно у вигляді презентацій. Після лекції всі студенти отримують електронну версію даної лекції. Спілкування з викладами відбувається тільки в режимі он-лайн. В університеті існує спеціальна “соціальна мережа” куди викладачі надсилають всю навчальну та організаційну інформацію, тому поняття “старости групи” немає. Приємним є те, що викладач контактує зі студентом лише під час навчального процесу. На іспиті присутні спеціальні екзаменатори, які не мають ніякого відношення до курсу. Перевірку екзаменаційних робіт здійснюють викладачі, які студентів зовсім не знають, це навіть можуть бути викладачі, яких запрошують з інших вузів. Всі роботи студентів закодовані. Якщо студенти списують, то їх виганяють з вузу, а результати за всі попередні іспити анулюють.
У вільний від навчання час можна займатися рибалкою, плавати на каяках, хайкінгом. Прогулюючись околицями міста можна натрапити на стадо лосів, які абсолюьно спокійно реагують на присутність людей.